Ballettissimo

Státní opera

1. symfonie D-dur

Choreografie a režie: Petr Zuska

Hudba: Gustav Mahler

Dirigent: Jakub Klecker, Václav Zahradník

Kostýmy: Roman Šolc

Reflections on the Fate of Human Forms

Hudba: Ulrich Müller, Siegfried Rössert

Choreografie, scéna a kostýmy: Jacopo Godani

7. symfonie A-dur

Choreografie, scéna a kostýmy: Uwe Scholz

Hudba: Ludwig van Beethoven

Dirigent: Jakub Klecker, Václav Zahradník

Orchestr Státní opery

Komponovaný večer baletních opusů význačných evropských choreografů mladší generace. Uwe Scholz (vynikající německý choreograf s čistým baletním rukopisem, přezdívaný „evropský Balanchine“, který působil až do své předčasné smrti v Lipsku. Jeho choreografie se stávají nedílnou součástí repertoáru všech špičkových baletních „domů“ pro zvláštní sofistikovanou inovaci baletní techniky, která je typická a nezaměnitelná v jeho abstraktně pojatých choreografických dílech).

Jacopo Godani (úspěšný italský choreograf, představitel mladé generace současných tvůrců, který pro soubor Baletu ND vytvoří zcela novou originální choreografii).

Petr Zuska (významný český choreograf a umělecký šéf Baletu ND). Zuska tento titul vytvořil pro světovou výstavu EXPO 2010 v čínské Šanghaji. Choreografie je čistým zviditelněním hudby Gustava Mahlera, jeho slavné 1. symfonie D-dur, která je důmyslně vybudována s použitím neoklasického pohybového slovníku. Pro choreografii je příznačná neustálá plynulost pohybujících se tanečníků, nekončící tok proudících těl, která jsou hudbou unášena stále stejným směrem. Zuska choreografii dodává nekonečně proměnlivý tón, je prolnuta dramatickým napětím.

Informace o dějišti

Státní opera

Jak se obléknout

Divadlo je kulturní instituce. Respektujte obecné zásady slušného chování a oblékání.

Wilsonova 4
Praha 1